Yeşil Sistemler

12Ürün

 • ALSAN® FLASHING® JARDIN

  ALSAN® FLASHING® JARDIN kullanıma hazır, tek bileşenli bitüm-poliüretan esaslı su yalıtım reçinesidir. ALSAN® FLASHING® JARDIN bitümlü kitle içerisinde bulunan anti-kök ajanları sayesinde bitki köklerinin su yalıtım sisteminden geçmesini önler.

  ALSAN® FLASHING® JARDIN kullanıma hazır, tek bileşenli bitüm-poliüretan esaslı su yalıtım reçinesidi...

 • SOPRALENE® FLAM JARDIN

  SOPRALENE® FLAM JARDIN SBS elastomer bitüm ve dokunmamış polyester bir donatıdan oluşan su yalıtım membranıdır. Bitümlü kitle içerisinde bulunan anti-kök ajanları sayesinde bitki köklerinin su yalıtım sistemine nüfuz etmesini önler. EN 13948 normu ile uyumludur. Üst yüzeyi arduvaz taşlarla korunmaktadır, alt yüzeyi ise polietilen folyo ile kaplıdır.

  SOPRALENE® FLAM JARDIN SBS elastomer bitüm ve dokunmamış polyester bir donatıdan oluşan su yalıtım m...

 • SOPRANATURE® LANDE

  SOPRANATURE® LANDE çeşitli hacim, görüntü ve renkli bitkilerden oluşan hafif bahçelerdir.
  SOPRANATURE® LANDE fundalık sistemi, doğal türleri ve farklı zamanlarda çiçek açan bitkileri sayesinde aylar boyunca renkli bir görüntü sağlar. Dayanıklı otsu ve soğanlı bitkiler (zambak, alyum, siklamen), çalılar (lavanta, leylak, defne, gül, söğüt, küçük süs bitkileri), sulu ve gramine bitkiler (saparma, sorguç out, hind darısı) ile geleneksel teras bahçeler oluşturulur.

  SOPRANATURE® LANDE çeşitli hacim, görüntü ve renkli bitkilerden oluşan hafif bahçelerdir. SOPRANATUR...

 • SOPRADRAIN®

  SOPRADRAIN®, SOPRANATURE® veya yeşil çatılarda verimli drenaj sağlayan petekli polistren levhadır.

  SOPRADRAIN®, SOPRANATURE® veya yeşil çatılarda verimli drenaj sağlayan petekli polistren levhadır.

 • SOPRAFILTRE

  SOPRAFILTRE eşit şekilde yayılmış, termo kaynaklı dokunmamış sentetik liflerden oluşan filtre tabakasıdır (kesintisiz lif, %100 polipropilen). Bahçe terasları, SOPRANATURE terasları ve ters çatılarda SOPRAFILTRE drenaj tabakası ile birlikte uygulanmalıdır.

  SOPRAFILTRE eşit şekilde yayılmış, termo kaynaklı dokunmamış sentetik liflerden oluşan filtre tabaka...

 • SOPRANATURE® VIVAGREEN®

  SOPRANATURE® VIVAGREEN® düşey dış cephe kaplamaları için bitkilendirme sistemidir. SOPRANATURE® VIVAGREEN® önceden bitkilendirilmiş alüminyum kutulardan ve üzerine ayakların yerleştirildiği metal bir alt yüzeyden oluşur. “Uygulamaya hazır” sistemdir. Bitki örtüsü geniş çatılar için uygundur. Çevre dostudur: bir nevi ısı kalkanı oluşturur ve kentlerde ısı adası etkisini azaltır. Uygulamadan önce önçalışma yapılması gerekir.

  SOPRANATURE® VIVAGREEN® düşey dış cephe kaplamaları için bitkilendirme sistemidir. SOPRANATURE® VIVA...

 • SOPRANATURE® AR

  SOPRANATURE® is a process of green roof-terraces, which implements a plant complex, composed of material culture and plants, combined with a specific complex root barrier waterproofing in accordance with the Professional Rules . Offering extensive crops (Extensive Areas) or semi-intensive (Light Gardens), SOPRANATURE® adapts to every project, every climate and every type of building, both new and refurbishment. - Extensive green roofs require only minimal maintenance since they contain plants selected for their self-sustaining capabilities (eg. crassulaceae, perennials resistant to drought and grasses). - Intensive green roofs are similar to traditional gardens and have a wide variety of plants, including shrubs and trees. They can also include alleys, benches, lighting and ponds. - Semi-intensive green roofs aim at meeting aesthetic and accessibility requirements. Their main goal is visual appeal, and the plants selected usually require irrigation, fertilizer and regular maintenance.

  SOPRANATURE® is a process of green roof-terraces, which implements a plant complex, composed of mate...

 • SOPRANATURE® PAMPA

  SOPRANATURE® PAMPA doğal çayır görünümlü, çiçekli dayanıklı bitkilerden oluşan ve her yaz çiçeklenen kırsal bitki örtüsüdür.
  SOPRANATURE® PAMPA sistemi için estetik görünüm sağlayan mera bitkilerinden oluşan bir ürün gamı seçilmiştir. Bu yüksek ve hafif otsu bitkiler, baharda açık yeşilden yazın saman rengine dönüşür. SOPRANATURE® PAMPA, çimenleri (çayır otu, salkım otu) sulu bitkilerle (damkoruğu) ve karanfil, süsen, frenk soğanı, çan çiçeği ve sütleğen gibi bütünü süsleyen ve renklendiren küçük bitkilerle birleştirir. SOPRANATURE® PAMPA sisteminde ekim (otsu ve dayanıklı bitkiler) ve dikim (sulu ve dayanıklı bitkiler) işlemi bir arada uygulanır. Önceden kültürlenmiş rulo malzeme uygulaması teknik özellikleri karşılayabilir. Bu durumda siparişin teslim tarihinden itibaren 9 aylık kültür süresi dikkate alınmalıdır.
  * Tasarımcının önerilerine göre.

  SOPRANATURE® PAMPA doğal çayır görünümlü, çiçekli dayanıklı bitkilerden oluşan ve her yaz çiçeklenen...

 • SOPRANATURE® TOUNDRA

  SOPRANATURE® TOUNDRA optimal su yalıtımı sağlamak için ağırlıklı olarak sedum ve yosundan oluşan, en az 5 tür içeren bir bitki örtüsüdür.
  Sedum görüntüsü mevsimler boyunca değişir, baharda SOPRANATURE® GREEN olan görünüm kuruma döneminde kızıla döner. Çiçekler hazirandan ağustosa kadar sarı, kırmızı, pembe ve beyaz tonlarında açar. İklimsel risklere karşı daha dayanıklı türler tercih edilir. İstek üzerine (karmaşık kültür adaptasyonu), SOPRANATURE® TOUNDRA uzun ömürlü küçük otsu bitkilerle (frenk soğanı, dağ eriği, farekulağı, taşkıran otu, vb) çeşitlendirilebilir. Sedum, hızla yayılan örtü halinde ya da gölgesel olarak çokan bir bitki örtüsüdür. SOPRANATURE® tarafından seçilen sedum alanları doğal ortamda zor büyüme şartlarına uyum içinde yetişebilmektedirler. Zambak, alyum ve karanfil tipi bitkiler terası renklendirir ve çeşitlendirir.

  SOPRANATURE® TOUNDRA optimal su yalıtımı sağlamak için ağırlıklı olarak sedum ve yosundan oluşan, en...

 • SOPRANATURE® TOUNDRA'BOX

  SOPRANATURE® TOUNDRA'BOX, TOUNDRA tipi bitki örtüsüne sahip, hepsi bir arada modüler ve önceden bitkilendirilmiş kutudur. İki çeşidi bulunmaktadır: beton yüzeylere ve hafif yüzeyler (ahşap, çelik) uygun.

  SOPRANATURE® TOUNDRA'BOX, TOUNDRA tipi bitki örtüsüne sahip, hepsi bir arada modüler ve önceden bitk...